UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

İşçinin Türküsü

23.11.2018

UİD-DER Müzik Topluluğu’nun “İşçinin Türküsü” adlı ezgisi, uzun bir süredir meydanlarda, grev ve direniş alanlarında işçilerin dilinden düşmüyor. Topluluk, işçilerin birliğini ve mücadelesini anlatan ezgiye bir klip hazırladı. DİNLEYELİM, PAYLAŞALIM, YAYALIM.

UİD-DER Müzik Topluluğu: “YALNIZ DEĞİLSİN!”

14.06.2018

Tüm üyelerini işçilerin oluşturduğu UİD-DER Müzik Topluluğu, yeni bestelediği şarkısında “Yalnız Değilsin!” diyor. Dünyadaki tüm zenginliği üreten işçi sınıfıdır. Üreten, birlik olan, sınıf bilinci kazanan, hakları için mücadele eden işçiler asla yalnız değildirler! Güçlü olan, üreten milyonlardır! “Yalnız Değilsin!” diyen ve tüm işçileri birlik olmaya çağıran UİD-DER Müzik Topluluğunun yeni şarkısını DİNLEYELİM, PAYLAŞALIM, YAYALIM.

Coşkulu İstanbul 1 Mayıs’ı Dayanışma TV’de

30.05.2018

İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs, Türkiye’nin pek çok kentinde coşkuyla kutlandı. OHAL düzenine, baskı ve yasaklara rağmen onlarca kentte işçiler 1 Mayıs geleneğine sahip çıkarak alanlara aktılar. Türkiye işçi sınıfının başkenti İstanbul ise, yıllar sonra birleşik, kitlesel, güçlü, umutlu ve coşkulu bir mitinge ev sahipliği yaptı. Dayanışma TV’nin hazırladığı video umudu, coşkuyu ve kitlelerin mücadele iradesini gözler önüne seriyor.

Son Eklenenler

  • الجمعية الدولية للتضامن مع العمال UIDDER لقد تأسست في حزيران 2006 من قبل مجموعات من العمال تدعى مجموعات التدريب الذاتي الذين يعملون بأنشطة في مختلف قطاعات الأعمال، تلك المجموعات تكونت من العمال...